تبلیغات
هیئت فاطمیون پیشوا
 

 

                           هیئت فاطمیون پیشوا
 


پیامبرگرامی صلی الله علیه وآله به حضرت علی علیه السلام می فرماید: ای علی! بدان شگفت آورترین مردم در ایمان و بزرگ ترین آنان در یقین مردمی هستند که در آخِرُالزّمان - با آنکه پیامبر خود را ندیدند و از امام خود محجوب اند - به نوشته که خطی سیاه بر صفحه ای سپید است، ایمان می آورند...بیانات در دیدار شركت‌كنندگان در اجلاس جهانى‌ «جوانان و بیدارى اسلامى»

بسم‌اللَّه‌الرّحمن‌الرّحیم‌

 الحمد للَّه ربّ العالمین و الصّلاة و السّلام على سیّد المرسلین و سیّد الخلق اجمعین سیّدنا و نبیّنا ابى‌القاسم المصطفى محمّد و على ءاله الطّیّبین و صحبه المنتجبین و من تبعهم باحسان الى یوم الدّین.


برای خواندن بیانات رهبر معظم به ادامه مطلب مراجعه کنید...


بیانات در دیدار شركت‌كنندگان در اجلاس جهانى‌ «جوانان و بیدارى اسلامى»

بسم‌اللَّه‌الرّحمن‌الرّحیم‌

 الحمد للَّه ربّ العالمین و الصّلاة و السّلام على سیّد المرسلین و سیّد الخلق اجمعین سیّدنا و نبیّنا ابى‌القاسم المصطفى محمّد و على ءاله الطّیّبین و صحبه المنتجبین و من تبعهم باحسان الى یوم الدّین.

 خوشامد عرض میكنم به همه‌ى شما میهمانان عزیز، جوانان عزیز، حاملان بشارتهاى بزرگ براى آینده‌ى امت اسلامى. هر كدام از شما، حامل یك بشارت بزرگ هستید. وقتى جوان در یك كشورى بیدار شد، امید به بیدارى‌هاى عمومى در آن كشور افزایش پیدا میكند. امروز جوانهاى ما در سرتاسر جهان اسلام بیدار شده‌اند. این همه دام مقابل پاى جوانها قرار داده شده، اما جوان مسلمان و غیور و بلندهمت، از این گرفتارى‌ها خودش را نجات داده. شما مى‌بینید در تونس، در مصر، در لیبى، در یمن، در بحرین چه اتفاق افتاد؛ در بقیه‌ى كشورهاى اسلامى چه حركتى به وجود آمده. اینها همه بشارت است.

 آنچه كه من به شما جوانان عزیز و فرزندان خودم عرض میكنم، این است كه بدانید امروز تاریخ جهان، تاریخ بشریت، بر سر یك پیچ بزرگ تاریخى است. دوران جدیدى در همه‌ى عالم دارد آغاز میشود. نشانه‌ى بزرگ و واضح این دوران عبارت است از توجه به خداى متعال و استمداد از قدرت لایزال الهى و تكیه‌ى به وحى. بشریت از مكاتب و ایدئولوژى‌هاى مادى عبور كرده است. امروز نه ماركسیسم جاذبه دارد، نه لیبرال‌دموكراسى غرب جاذبه دارد - مى‌بینید در مهد لیبرال‌دموكراسى غرب، در آمریكا، در اروپا چه خبر است؛ اعتراف میكنند به شكست - نه ناسیونالیستهاى سكولار جاذبه‌اى دارند. امروز در میان امت اسلامى، بیشترین جاذبه متعلق است به اسلام، به قرآن، به مكتب وحى؛ كه خداى متعال وعده داده است كه مكتب الهى و وحى الهى و اسلام عزیز میتواند بشر را سعادتمند كند. این یك پدیده‌ى بسیار مبارك و بسیار مهم و پرمعنائى است.

 امروز در كشورهاى اسلامى علیه دیكتاتورى‌هاى وابسته قیام شده است؛ این مقدمه‌اى است براى قیام علیه دیكتاتورى جهانى و دیكتاتورى بین‌المللى، كه عبارت است از دیكتاتورى شبكه‌ى فاسد و خبیث صهیونیستى و قدرتهاى استكبارى. امروز استبداد بین‌المللى و دیكتاتورى بین‌المللى متجسم است در دیكتاتورى آمریكا و پیروان آمریكا و شبكه‌ى شیطانى و خطرناك صهیونیستى. امروز اینها با روشهاى مختلف و با ابزارهاى گوناگون در همه‌ى دنیا دارند دیكتاتورى میكنند. آنچه شما در مصر انجام دادید، در تونس انجام دادید، در لیبى انجام دادید، در یمن دارید انجام میدهید، در بحرین دارید انجام میدهید، در كشورهاى دیگر انگیزه‌ى آن بشدت به وجود آمده است، جزئى از مبارزه‌ى با این دیكتاتورى خطرناك و مضرى است كه دو قرن است دارد بشریت را فشار میدهد. این پیچ تاریخى‌اى كه گفتم، عبارت است از تحول از سیطره‌ى چنین دیكتاتورى‌اى به آزادى ملتها و حاكمیت ارزشهاى معنوى و الهى؛ این پیش خواهد آمد؛ استبعاد نكنید.

 این وعده‌ى الهى است كه: «و لینصرنّ اللَّه من ینصره».(1) خداى متعال تأكید میكند كه اگر او را نصرت كردید، شما را نصرت خواهد كرد. ممكن است در نگاه عادى و مبتنى بر محاسبات مادى، بعید به نظر بیاید؛ اما خیلى از چیزها بعید به نظر مى‌آمد و اتفاق افتاد. شما در یك سال و دو سه ماه قبل از این آیا فكر میكردید كه طاغوت مصر اینجور ذلیل شود و از بین برود؟ اگر آن روز به كسانى گفته میشد كه رژیم وابسته‌ى فاسدِ مبارك ساقط خواهد شد، بسیارى استبعاد میكردند؛ اما اتفاق افتاد. اگر كسى دو سال قبل از این ادعا میكرد كه در شمال آفریقا این حوادث عجیب به وقوع خواهد پیوست، اكثر باور نمیكردند. اگر كسى میگفت كه در كشورى مثل لبنان، یك گروه جوانِ مؤمن خواهند توانست رژیم صهیونیستى و ارتش مجهز صهیونیستى را شكست بدهند، كسى باور نمیكرد؛ اما اینها اتفاق افتاد. اگر كسى میگفت كه نظام جمهورى اسلامى با این همه دشمنى كه از شرق و غرب علیه او اعمال میشد، خواهد توانست سى و دو سال مقاومت كند و روزبه‌روز قوى‌تر شود و جلوتر برود، كسى باور نمیكرد؛ اما اتفاق افتاد. «وعدكم اللَّه مغانم كثیرة تأخذونها فعجّل لكم هذه و كفّ ایدى النّاس عنكم و لتكون ءایة للمؤمنین و یهدیكم صراطا مستقیما».(2) این پیروزى‌ها آیت الهى است؛ اینها نشانه‌هائى از قدرت فائقه‌ى حق است كه خداى متعال دارد به ما نشان میدهد. آن وقتى كه مردم به میدان بیایند، آن وقتى كه ما موجودى خودمان را وارد میدان كنیم، نصرت الهى قطعى است. خداى متعال راه را هم به ما نشان میدهد؛ «والّذین جاهدوا فینا لنهدینّهم سبلنا».(3) خدا، هم هدایت میكند، هم كمك میكند، هم به اهداف عالى میرساند؛ شرطش این است كه ما در میدان باشیم.

 آنچه تا امروز پیش آمده است، بسیار بزرگ است. دویست سال غربى‌ها با كمك پیشرفتهاى علمىِ خودشان بر امت اسلامى حكمرانى كردند؛ كشورهاى اسلامى را تصرف كردند؛ بعضى را مستقیماً، بعضى را غیرمستقیم به كمك دیكتاتورهاى محلى. انگلیس، فرانسه و در منتهاى كار، آمریكا - كه شیطان بزرگ است - بر امت اسلامى تسلط پیدا كردند. هرچه توانستند، امت اسلامى را تحقیر كردند؛ غده‌ى سرطانى صهیونیسم را در قلب خاورمیانه - این منطقه‌ى حساس - كاشتند و او را از همه جهت تقویت كردند و مطمئن بودند كه مقاصد و سیاستهاشان در این منطقه‌ى بسیار مهم عالم تأمین شده است. اما همت ایمانى، همت اسلامى، حضور مردمى، همه‌ى این خوابهاى باطل را از بین برد؛ همه‌ى این اهداف را متوقف كرد.

 امروز استكبار جهانى در مقابل بیدارى اسلامى احساس ناتوانى میكند. شما غالبید، شما پیروزید، آینده مال شماست. كارى كه انجام گرفته است، كار بسیار بزرگى است؛ اما این پایان كار نیست - مهم این است - این شروع است، این آغاز است. ملتهاى مسلمان باید مجاهدت را ادامه بدهند تا بتوانند دشمن را از میدانهاى گوناگون ازاله كنند.

 مبارزه، مبارزه‌ى همتها و عزمها و اراده‌هاست. هر طرف اراده‌ى قوى‌ترى داشته باشد، او غالب است. آن كسى كه دلش متكى به خداى متعال است، او غالب است. «ان ینصركم اللَّه فلا غالب لكم»؛(4) اگر نصرت خدائى را به دست بیاورید، هیچ كس بر شما غلبه نخواهد كرد؛ شما پیش خواهید رفت. ما میخواهیم ملتهاى مسلمان كه تشكیل‌دهنده‌ى امت بزرگ اسلامى‌اند، آزاد باشند، مستقل باشند، عزیز باشند، تحقیر نشوند؛ با احكام مترقى و متعالى اسلام، زندگى خودشان را سامان بدهند؛ و اسلام میتواند. در طول سالیان دراز، ما را از لحاظ علمى عقب نگه داشتند؛ فرهنگ ما را پامال كردند، استقلال ما را از بین بردند. امروز ما بیدار شده‌ایم. ما میدانهاى علم را هم یكى پس از دیگرى تصرف خواهیم كرد.

 وقتى جمهورى اسلامى در سى سال قبل تشكیل شد، دشمنان میگفتند انقلاب اسلامى به پیروزى رسید، اما قادر نیست میدانهاى زندگى را یكى پس از دیگرى مدیریت كند، و عقب خواهد نشست. امروز جوانان ما به بركت اسلام توانسته‌اند كارهاى بزرگى را در عرصه‌ى علم انجام بدهند كه در گذشته هرگز به فكر خود آنها هم نمیرسید. امروز به بركت توكل به خداى متعال، جوان ایرانى كارهاى بزرگ علمى را انجام میدهد: اورانیوم را غنى‌سازى میكند، سلولهاى بنیادى را تولید میكند و پرورش میدهد، در زیست‌فناورى قدمهاى بلند برمیدارد، به فضا دست مى‌اندازد؛ همه به بركت توكل به خداى متعال و با شعار «اللَّه‌اكبر». ...(5)

 ما توانائى‌هاى خودمان را دست‌كم نگیریم. از بزرگترین آفتهائى كه فرهنگ غربى بر كشورهاى اسلامى وارد كرد، دو تصور غلط و انحرافى بود: یكى تلقین و تزریق ناتوانى ملتهاى مسلمان؛ باوراندند كه از شما كارى برنمى‌آید؛ نه در میدان سیاست، نه در میدان اقتصاد، نه در میدان علم؛ گفتند شما ضعیف هستید. ما كشورهاى اسلامى ده‌ها سالِ طولانى در این باور غلط باقى ماندیم و عقب ماندیم. تلقین دوم و باور دومى كه به ما تزریق كردند، بى‌نهایت بودن و غیر قابل شكست بودن قدرت دشمنان ماست. اینجور تفهیم كردند كه آمریكا را كه نمیشود شكست داد، غرب را كه نمیشود به عقب‌نشینى وادار كرد؛ مجبوریم در مقابل اینها تحمل كنیم.

 امروز براى ملتهاى مسلمان عینى شده است كه این هر دو باور، غلط اندر غلط است. ملتهاى مسلمان میتوانند پیش بروند؛ میتوانند مجد و عظمت اسلامى را كه یك روز در اوج افتخار و در قله‌ى درخشندگى علمى و سیاسى و اجتماعى قرار داشتند، تجدید كنند و دشمن مجبور است در میدانهاى متعددى عقب‌نشینى كند.

 این قرن، قرن اسلام است. این قرن، قرن معنویت است. اسلام عقلانیت را و معنویت را و عدالت را با یكدیگر به ملتها هدیه میدهد؛ اسلامِ عقلانیت، اسلامِ تدبر و تفكر، اسلامِ معنویت، اسلامِ توجه و توكل به خداى متعال، اسلامِ جهاد، اسلامِ كار، اسلامِ اقدام؛ اینها تعالیم خداى متعال و تعالیم اسلامى است به ما.

 آنچه امروز مهم است، این است كه دشمن در مقابل ضربه‌اى كه در مصر و تونس و لیبى و بقیه‌ى كشورهاى منطقه كم‌وبیش بر او وارد آمده است، مشغول طراحى و توطئه‌چینى است. باید متوجه توطئه‌هاى دشمن بود. باید مراقب بود انقلابهاى مردم را از آنها نربایند، راه‌ها را منحرف نكنند. از تجربه‌هاى دیگران استفاده كنید. دشمن كارهاى زیادى میكند براى اینكه انقلابها را منحرف كند، براى اینكه حركتها را خنثى كند، براى اینكه مجاهدتها و خونهاى ریخته‌شده را ناكام كند؛ باید مراقب بود، باید هوشیار بود. شما جوانها موتور این حركتها هستید؛ هوشیار باشید، متوجه باشید.

 ما در این سى و دو سال تجربیات زیادى داریم. سى و دو سال است كه ما با دشمنى‌ها معارضه كرده‌ایم، ایستادگى كرده‌ایم و بر دشمنى‌ها فائق آمده‌ایم. ...(6) هیچ توطئه‌اى نبوده است كه غرب و آمریكا بتوانند علیه جمهورى اسلامى انجام بدهند و انجام نداده باشند. هر كارى نكردند، چون نمیتوانستند. هر كارى توانستند، كردند و در همه‌ى مراحل توى دهنشان خورده است و شكست خورده‌اند. ...(7) بعد از این هم همین جور خواهد بود. بعد از این هم در همه‌ى توطئه‌ها علیه جمهورى اسلامى شكست خواهند خورد؛ این وعده‌ى الهى است به ما، و ما شك نداریم.

 ما در صدق وعده‌ى الهى تردید نمیكنیم. ما به خداى متعال سوءظن نداریم. خداى متعال ملامت میكند كسانى را كه به او سوءظن دارند؛ «و یعذّب المنافقین و المنافقات و المشركین و المشركات الظّانّین باللَّه ظنّ السّوء علیهم دائرة السّوء و غضب اللَّه علیهم و لعنهم و اعدّ لهم جهنّم و سائت مصیرا».(8) وعده‌ى خداى متعال، وعده‌ى صادق است. ما چون وارد میدانیم، داخل عرصه‌ى مبارزه هستیم - ملت ایران همه‌ى امكانات خود را وارد عرصه كرده است - بنابراین نصرت الهى قطعى است. در همه‌ى كشورهاى دیگر هم همین جور است. منتها باید هوشیار باشیم. همه‌ى ما باید هوشیار باشیم. همه‌ى ما بایستى متوجه مكائد دشمنان باشیم. دشمن سعى میكند حركتها را خنثى كند، اختلاف ایجاد كند.

 امروز نهضت اسلامى در دنیاى اسلام شیعه و سنى نمیشناسد؛ شافعى و حنفى و جعفرى و مالكى و حنبلى و زیدى نمیشناسد؛ عرب و فارس و بقیه‌ى قومیتها را نمیشناسد؛ در این میدان عظیم، همه هستند. سعى كنیم دشمن بین ما تفرقه نیندازد. همه با هم احساس برادرى كنیم، هدف را مشخص كنیم. هدف، اسلام است؛ هدف، حكومت قرآنى و اسلامى است. البته بین كشورهاى اسلامى مشتركاتى وجود دارد، تمایزهائى هم وجود دارد. هیچ الگوى واحدى براى همه‌ى كشورهاى اسلامى وجود ندارد. در كشورهاى مختلف، شرائط جغرافیائى، شرائط تاریخى، شرائط اجتماعى مختلف است؛ اما اصول مشتركى وجود دارد: همه با استكبار دشمنیم، همه با تسلط و سیطره‌ى خباثت‌آمیز غرب مخالفیم، همه با وجود غده‌ى سرطانى اسرائیل مخالفیم. ...(9)

 هر جائى كه احساس بشود كارى دارد انجام میگیرد كه به نفع اسرائیل است، به نفع آمریكاست، آنجا باید هوشیار باشیم؛ بدانیم این حركت، حركت بیگانه است؛ حركت غریبه است؛ حركت خودى نیست. آنجائى كه حركت، یك حركت اسلامى و ضد صهیونیستى و ضد استكبارى و ضد استبدادى و ضد فساد است، آنجا حركت، حركت درستى است؛ آنجا همه با هم خودى هستیم؛ دیگر شیعه هستیم، سنى هستیم، از این كشوریم، از آن كشوریم، تفاوت نمیكند. باید همه یك‌جور فكر كنیم.

 ببینید امروز - این یك مثالِ پیش‌پاافتاده و جلوى چشم است - تمام دستگاه‌هاى رسانه‌اى دنیا سعیشان بر این است كه مردم بحرین و حركت بحرین را در انزوا قرار بدهند. داعى بر این كار چیست؟ چون مسئله، مسئله‌ى شیعه و سنى است. میخواهند اختلاف ایجاد كنند، میخواهد تمایز و خطكشى به وجود بیاورند. بین آن مسلمانان و مؤمنینى كه به این مذهب یا آن مذهب اسلامى گرایش دارند، تفاوتى وجود ندارد. وجه مشترك همه، اسلام است. وجه مشترك همه، امت اسلامى است؛ وحدت امت اسلامى است. ...(10) رمز پیروزى و تداوم حركت، توكل به خدا، حسن‌ظن به خدا، اعتماد به خداى متعال و حفظ وحدت و پیوستگى است.

 عزیزان من! فرزندان من! مواظب باشید دشمن حركت شما را متوقف نكند. خداى متعال در دو جاى قرآن به پیغمبرش میفرماید: «فاستقم كما امرت»،(11) «و استقم كما امرت»؛(12) استقامت كن. استقامت یعنى ایستادگى كردن، ادامه دادن، راه را دنبال كردن، متوقف نشدن؛ این رمز كار است.

باید پیش برویم. این حركت، حركت موفقى است؛ چون آفاق روشنى دارد. افق، روشن است. آینده، آینده‌ى بسیار روشنى است. آن روزى خواهد رسید كه امت اسلامى به حول و قوه‌ى الهى در اوج اقتدار و استقلال قرار بگیرد ...(13) ملتهاى مسلمان با حفظ خصوصیات خود، تمایزهاى خود، در زیر چتر واحد دعوت الى‌اللَّه و الى‌الاسلام قرار بگیرند؛ همه با هم باشند. آن وقت است كه امت اسلامى عزت خود را پیدا خواهد كرد.

ما در كشورهاى خودمان منابع زیرزمینى داریم، مناطق راهبردى و استراتژیك داریم، امكانات طبیعىِ فراوان داریم، انسانهاى برجسته داریم، نیروهاى انسانىِ پیشرفته و بااستعداد داریم؛ بایستى همت كنیم. خداى متعال هم ان‌شاءاللَّه به این همت بركت خواهد داد.

من به شما جوانها بگویم، آینده مال شماست. شما جوانها به حول وقوه‌ى الهى و باذن‌اللَّه آن روز را خواهید دید و ان‌شاءاللَّه افتخارات خودتان را به نسلهاى بعد از خودتان تحویل خواهید داد.

والسّلام علیكم و رحمةاللَّه و بركاته‌

1) حج: 40
2) فتح: 20
3) عنكبوت: 69
4) آل‌عمران: 160
5) نداى تكبیر
6) نداى تكبیر و شعار «لبیك یا خامنه‌اى»
7) شعار «الموت لأمریكا»
8) فتح: 6
9) شعار «الموت لاسرائیل»
10) نداى تكبیر و شعار «وحدة وحدة اسلامیة»
11) هود: 112
12) شورى: 15
13) شعار «هیهات منّا الذّلة»

دوشنبه 10 بهمن 1390 | نظرات ()پیامبرگرامی صلی الله علیه وآله به حضرت علی علیه السلام می فرماید: ای علی! بدان شگفت آورترین مردم در ایمان و بزرگ ترین آنان در یقین مردمی هستند که در آخِرُالزّمان - با آنکه پیامبر خود را ندیدند و از امام خود محجوب اند - به نوشته که خطی سیاه بر صفحه ای سپید است، ایمان می آورند...
فرهنگی فاطمیون

 

حسین روح و روانم...
داغ کــربلایـــت...
شب اوّل
بر مشامم میرسد ...
هیئت فاطمیون پیشوا
نازنین، اینجا خدا هم پیششان محبوب نیست
حی علی کربلا
بود ، هست و خواهد بود(خوندنش توصیه میشه...)
قمر بنی هاشم
یا ثامن الائمه علیه السلام
دیدار دبیركل جهاد اسلامی فلسطین با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای
در آستانه مرحله جدیدی از تمدن اسلامی قرار داریم
ما فرزندان عماد مغنیه...
انقلاب ما با الله‌اكبر ادامه دارد
اساس كار، محبت و اتحاد است

حاج محمود کریمی فاطمیون مهدویت مقاله مهدویت چگونه باید منتظر بود؟ محرم 90 آیت الله بهجت هیئت فاطمیون پیشوا بهجت مقاله 

city download
فروشگاه اینترنتی
آگهی رایگان

 

نظر شما در رابطه با عملکرد وبلاگ چیست ؟

بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
کل بازدیدها : نفر
کل مطالب : عدد

سبکی نو در طراحی مذهبی
 


مرجع دریافت قالبها و ابزارهای مذهبی

By Ashoora.ir & Blog Skin